Předvánoční NxG setkání: Jak dávat bohatství smysl?

Lze podnikat a u toho být aktivním filantropem? Jak s filantropií začít a na co si dát pozor? Na tyto i spoustu dalších otázek se zaměříme během společného NextGen workshopu k tématu filantropie. 

Těšit se můžete i na speciálního hosta: Kateřinu Vackovou, zakladatelku Loona. Ta s vámi bude sdílet svůj příběh a zkušenosti s filantropií. 

Celou akci pak zakončíme večeří, kterou si společně uvaříme pod profesionálním vedením na kurzu mexické kuchyně.  😊

Kdy?

10. 12. 2021

V kolik?

od 14:00

PROGRAM 

  • 14:00 - 17:00 Workshop Via Clarita: Jak dávat bohatství smysl?
    Host: Kateřina Vacková, zakladatelka Loono 
  • Od 17:30  Společná večeře aneb kurz vaření mexické kuchyně 

O WORKSHOPU

Během workshopu pod vedením Dáši Goldmannové a Míši Kreuterové z nadačního fondu Via Clarita se zaměříme na otázky:

  • Lze podnikat a u toho dělat dobrovolnickou práci nebo být aktivním filantropem?
  • Jak propojovat byznys a „dobro“?
  • Jak může filantropie pomoci Vašemu podnikání a osobnímu rozvoji?
  • Jak s filantropií začít a na co si dát pozor?
  • Je lepší budovat vlastní projekty nebo spolupracovat s dalšími firmami nebo organizacemi?

Jako speciální host se k nám přidá Kateřina Vacková, zakladatelka Loono, která bude sdílet své vlastní zkušenosti s filantropickými projekty.

O ŘEČNÍCÍCH

Dagmar Goldmannová
Executive Director Nadačního fondu Via Clarita

Dáša Goldmannová vede Via Clarita od jejího založení v roce 2016. Dříve působila mimo jiné v organizacích Člověk v tísni, ADRA nebo také ve společnosti L’Oréal. V současnosti se tématu nadačního světa věnuje i díky doktorskému studiu Comparative Corporate, Foundation and Trust Law na Masarykově univerzitě.

Michaela Kreuterová
Senior Advisor Nadačního fondu Via Clarita

Michaela pracuje v Nadačním fondu Via Clarita jako Senior Advisor a zaměřuje se na konzultování a pomoc s nastavením nejrůznějších filantropických projektů. Několik let vedla fundraisingový tým Nadace Via, předtím se věnovala PR projektům v neziskovém sektoru i v byznysu.

Posláním Nadačního fondu Via Clarita je podporovat rozvoj a kultivaci filantropie a poskytovat nezávislé filantropické poradenství. Přáním Via Clarita je přinášet do Česka širší a strategický pohled na individuální filantropii a dárcovství. Via Clarita pořádá vzdělávací akce a networkingová setkání pro filantropy a filantropky a poskytujeme individuální konzultace při vzniku nových filantropických záměrů nebo pro již fungující projekty či organizace.

Kateřina Vacková
Zakladatelka Loono 

Kateřina vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Po vlastní zkušenosti s rakovinou vaječníků založila ve 22 letech neziskovou organizaci Loono, která učí laickou veřejnost jak předcházet a včas odhalit rakovinu, kardiovaskulární onemocnění a jiné závažné choroby. V roce 2016 se umístila v žebříčku Forbes 30 pod 30.

Nezisková organizace Loono v Česku působí už sedm let. Od svého založení se k ní přidalo více než 150 lékařů, studentů medicíny a dalších profesionálů, kteří společně v oblasti prevence vyškolili více než 100 000 lidí. Na padesát z nich si dosud odhalilo rakovinu či jiné závažné onemocnění v časném stádiu, tisíce pak dali vědět, že díky Loono začali navštěvovat preventivní programy.