18. 6. Zaměřeno na NxG: Workshop a neformální setkání

"Inovační leadership s Petrem Šídlem"

Inovativnost je v současné situaci jednou z největších priorit, a to nejen v byznysu, ale i ve všech oblastech našeho života. Jak nepropásnout příležitosti, které nám tato doba přináší? Jaká je role lídra v tom, aby byla firma inovativní? Přidejte se k nám na náš další NextGen workshop a dozvíte se mnohem víc. 

Kdy?

pá 18. 6. 2021

V kolik?

13:00 - 17:00

KDE BUDE WORKSHOP PROBÍHAT?

Workshop bude probíhat v prvním pražském mrakodrapu, v domě Radost. Před workshopem jsme pro vás připravili komentovanou prohlídku jeho prostor. A po workshopu, bude-li chuť, můžeme společně pokračovat dále. Třeba na střechu domu Radost, odkud jsou jedny z nejlepších výhledů na Prahu.  

O WORKSHOPU

Spoluzakladatel inovační agentury Direct People, Petr Šídlo, vám během svého workshopu představí hlavní principy a způsoby přemýšlení inovativních lídrů a nasdílí řadu inspirativních příkladů z mnohaleté práce pro největší firmy a jejich lídry v našem regionu. 

TEMATICKÉ OKRUHY

  • Příprava sama sebe na změny, výběr správného týmu a jeho organizace.
  • Jak stanovovat vize a cíle, když ještě nevíme, co vymyslíme. 
  • Nasměrování firmy na cestu inovací a její transformace na skutečně inovativní podnik. 
  • Co může stát v cestě inovacím a jak si s případnými bariérami poradit.
  • Jak umožnit ostatním vidět stejné příležitosti a udělat z nich skvělé inovátory. 
  • Odlišnosti řízení inovační iniciativy od standardních projektů.

PROGRAM AKCE

(Vzhledem k epidemiologické situaci je změna programu vyhrazena.)

  • 13:00 Sraz v domě Radost
  • 13:15 - 13:45 Komentovaná prohlídka domu Radost
  • 14:00 - 17:00 Workshop: Inovační leadership s Petrem Šídlem
  • 17:00 - ??? Neformální setkání 

O DOMU RADOST

Dům Radost vznikl podle návrhu významných českých architektů Josefa Havlíčka a Karla Honzíka na začátku 30. let 20. století jako nové sídlo Všeobecného penzijního ústavu. Monumentální, detailně promyšlená konstrukce budovy je ze železobetonu a plášť domu tvoří béžové keramické obklady. Díky jedenácti patrům sahajícím do výšky 52 metrů si dům po svém dokončení vysloužil titul prvního pražského mrakodrapu. Dnes má před významnou rekonstrukcí, hostí např. butikové kino či vyhlídkovou terasu s kavárnou na střeše.

O LEKTOROVI

Petr Šídlo, zakladatel a Chief Commercial Officer inovační agentury Direct People 

Petr Šídlo má vymýšlení a rozjezd nových věcí a projektů v krvi. Věří, že inovace nejsou o kouzlech a náhodě, ale o způsobu myšlení a zvládnutém řemeslu. Po letech, kdy si vyzkoušel práci konzultanta a ředitele divize ve větších firmách a poté i atmosféru start-upů a inkubátorů, založil v roce 2010 firmu Direct People, kde je spolumajitelem. Své podnikání založil na tom, co ho baví a v čem je dobrý, to znamená na stavění firem a tvorbě inovativních produktů a služeb.