Zakladatel společnosti LASVIT Leon Jakimič: Z Hongkongu po 22 letech zpátky do rodného Liberce

Kouzelníci se sklem, světlem a prostorem. Tak se dá charakterizovat nadnárodní rodinná firma LASVIT, kterou v roce 2007 založil podnikatel a patriot a Leon Jakimič. Se sídlem v Novém Boru na Liberecku tak pod jeho vedením vznikají skvostné světelné instalace na míru zákazníkům z celého světa, stejně jako netradiční kolekce svítidel nebo skleněných uměleckých předmětů. LASVIT od roku 2022 patří do prestižní sítě FBN Czech a kromě toho, že zakladatel společnosti se svojí ženou Lucií vychovávají 5 dětí, před návratem do domovského Liberce, také strávil přes dvě dekády v zahraničí, konkrétně v Hongkongu. Jaké to bylo schůzovat s českými týmy s šestihodinovým časovým posunem? Jak obtížné bylo dohodnout se na firemní úloze Leonova otce? A rýsují se už u nejmladších členů rodiny sklony k zapojení se do firmy? To nám světaznalý byznysmen prozradil v krátkém rozhovoru.

Leone, vy jste žil dlouho mimo Česko. Co pro vás a vaši firmu Česká republika znamená a jaké změny pro firmu přinesl váš návrat do tuzemska?

Být po více než 20 letech zpět pro mě znamená samá pozitiva, protože se mi po Česku a Liberci hodně stýskalo. Nejvíc mi chyběli přátelé, širší rodina, příroda, kultura a smysl pro humor. Je to takový návrat ke kořenům. Důležité rovněž pro mě a moji ženu je, že děti se pořádně naučí česky a zažijí Česko jako domov, nejen jako exotickou zemi, kterou navštěvovali na šest týdnů každé léto. A samozřejmě firma se mnohem lépe inspiruje a ovlivňuje, když žiju v jejím okolí, než když jsem byl v Hongkongu.

V čem je pro vás LASVIT rodinnou firmou?

Technicky je to tím, že nejde o korporaci ani veřejně obchodovatelnou firmu, a tím, že se na jejím chodu ještě před pěti lety podílel i můj otec. Nyní mi pomáhá i moje žena Lucie a několik z našich pěti dětí se k tomu chystá. Prakticky je pro mě rodinnou firmou vzhledem k tomu, jakou máme firemní kulturu, jejíž hodnoty silně rezonují s mými osobními.

U mnohých rodinných firem vidíme, že u zrodu stojí rodiče a firmu na děti předávají při generační výměně. U zrodu LASVITu jste ale s tatínkem stáli společně. Jakou roli každý z vás hrál? Bylo těžké si role rozdělit/vymezit?

Měl jsem to jednodušší v tom, že ačkoli mě otec podpořil finančně a radou, od začátku jsme měli porozumění, že LASVIT je nápad můj a mojí ženy. Otec mi v tomhle dal absolutní svobodu nastavit si LASVIT tak, jak jsme si se ženou představovali. Táta se k LASVITu připojil i jako manažer ve třetím roce fungování firmy a věnoval se primárně tomu, čemu nejvíce rozuměl, v oblasti, kde jsme nikoho lepšího nemohli najít, tedy rozvoj byznysu v rusky mluvících zemích. Několik let byl zároveň generálním ředitelem LASVIT, s. r. o.

Máte 5 dětí, nejstarší dceři je 17 let. Už projevují o firmu zájem? Snažíte se své děti vést k lásce k firmě?

Ano, Lea už projevuje zájem. Cítím, že má dobré manažerské schopnosti, jako je lídrovství a smysl pro týmovou práci. Tu projevuje už třeba ve fotbale, jelikož hraje za ženský tým FC Slovan Liberec a nakukuje do základního A týmu, který hraje nejvyšší českou soutěž například proti Spartě a Slavii.

Daří se vám oddělit volný čas a firmu?

Moje priority jsou v tomto pořadí: rodina, přátelé, firma, vzdělávání, sport a donátorství. Ale stejně pak je zdraví na prvním místě, to je alfa omega všeho. Že bych se vyloženě zabýval a soustředil na to oddělovat čas na firmu a volný čas, tak to nevnímám a nemyslím si, že pokud člověk dělá to, co ho baví, tak by se to mělo násilně štěpit.

Děkujeme za rozhovor a přejeme firmě LASVIT i celé rodině mnoho dalších úspěchů!

Slyšeli jste už o Tříkruhovém modelu rodinné firmy a o tom, jak tento přístup pomáhá při vzájemné komunikaci a vytyčování priorit?
Víc se dozvíte v tomto blogovém článku.