FAMILY BUSINESS VISIT ve firmě SIKO

Společně jsme se vydali za rodinou Valových nahlédnout do jejich firmy SIKO. SIKO je nejsilnějším retailerem s vybavením pro koupelny, kuchyně a interiér na českém i slovenském trhu. Firma dosahuje obratu téměř 6 miliard Kč, má 50 prodejen a 1000 zaměstnanců. Během akce jsme navštívili muzeum SIKO, které odhaluje příběh firmy, a také centrální logistický park firmy. Ten na ploše 40 tisíc metrů čtverečních pojme 100 tisíc palet a ročně vyskladní zboží za 4 miliardy korun. Valovým velmi děkujeme za krásné přijetí a upřímné sdílení.


PROGRAM AKCE

14:00 – 14:30    Příchod a registrace
14:30 – 14:50    Začátek programu – přivítání
14:50 – 16:35    Prohlídka firmy (Muzeum SIKO, logistické centrum, „stará budova“)
16:35 – 17:00    Coffee break
17:00 – 18:15    Příběh firmy / SIKO dnes / Family Governance rodiny Valových
Od 18:15             Večerní pohoštění


MATERIÁLY Z AKCE


FOTOGRAFIE


O FIRMĚ SIKO

Rodinná firma SIKO je nejsilnějším retailerem s vybavením pro koupelny, kuchyně a interiér na českém i slovenském trhu.

Firma dosahuje obratu téměř 6 miliard , má 50 prodejen a 1000 zaměstnanců. SIKO úspěšně expanduje na globální trh. Skrze investice do francouzského e-shopu LIVEA rozvíjí e-commerce aktivity v západní Evropě, kde chce být první volbou v digitální inspiraci v interiérech. Díky vstupu do švýcarské společnosti Swiss Aqua Technologies SIKO expanduje i na světový trh prostřednictvím vlastních patentovaných produktů na úsporu a úpravu vody, které dodává do více než 70 států světa.


BĚHEM AKCE JSME NAVŠTÍVILI

Největší logistické centrum koupelen a kuchyní ve střední Evropě

Centrální logistický park na SIKO centrále v Čimelicích má rozlohu téměř 40 000 m2, pojme přes 100 000 paletových míst, do výšky 14 m. Řízený sklad obsluhuje více něž 100 skladníků ve třísměnném provozu. Vyskladní se odsud zboží za cca 4 miliardy Kč ročně. Vedle původního skladu z roku 2010 letos vybudovali novou skladovou halu o velikosti 10 000 m2 a kapacitě 26 000 palet. Na skladových halách jsou instalovány FVE, jejichž finální výkon je plánován na téměř 3 MWp.

Unikátní muzeum rodinné firmy SIKO

Nechte se vtáhnout do příběhu budování miliardového byznysu. Exkluzivní fotogalerie ze soukromí rodiny Valových, panoramatické kino s příběhem o budování „amerického snu“ v českých podmínkách, jak vypadaly koupelny v prvních SIKO prodejnách před 30 lety, na vlastní oči uvidíte i legendární „plecháče“ na původní zahradě a objevíte řadu dalších zajímavostí.  


V SIKO NÁS PŘIVÍTALI

JAROSLAVA VALOVÁ  
Zakladatelka a spolumajitelka společnosti SIKO

Jaroslava Valová v roce 1991 rodinnou firmu SIKO založila a postupně na zelené louce vybudovala základ miliardové společnosti. V roce 2015 předala vedení firmy svým třem dětem.

Za svoji manažerskou práci získala řadu prestižních ocenění, stala se Manažerkou roku 2013, dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější ženy českého byznysu. Za rok 2014 obsadila první příčku v Ocenění Českých Podnikatelek v kategorii velká společnost. V roce 2017 se stala vítězkou TOP ŽENY kategorie byznys – podnikatelka a v r. 2018 byla vyhlášena Manažerkou čtvrtstoletí, jako jediná žena. V roce 2019 byla uvedena do Síně slávy Top žen Česka. V současnosti se věnuje mentoringu a předávání zkušeností s budováním rodinného byznysu.

TOMÁŠ VALA  
CEO SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ

Tomáš Vala je od roku 2015 generálním ředitelem rodinné firmy SIKO. Ve vedení převzal štafetu po zakladatelce firmy, Jaroslavě Valové. Firmu úspěšně digitalizoval. Stojí za expanzí firmy na globální trh a rozvoj e-commerce aktivit společnosti v západní Evropě. V roce 2020 Tomáš Vala získal ocenění Vizionář roku v prestižní soutěži Manažer roku.

VÍŤA VALA
Předseda představenstva a ředitel strategie SIKO

Víťa Vala je ředitel strategie a předseda představenstva společnosti SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ. Řídí strategii rozvoje společnosti, obsazování nových tržních segmentů včetně dodávek do developerských projektů a expanzi na zahraniční trhy. Je duchovní otec originálního projektu nájemního bydlení v České republice  Luka Living. Od roku 2020 je prezidentem Asociace nájemního bydlení. Je iniciátorem a zakládajícím členem Family Business Network Czech, a zároveň členem představenstva.

JANA VALOVÁ
Členka dozorčí rady společnosti SIKO a spravuje rodinnou kancelář


ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Termín: 
Čtvrtek 2. 11. 2023. 

Pro koho byla akce určena:            
Členy FBN Czech a jejich management logistiky. 

Místo konání: SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ, Čimelice 330, 398 04 Čimelice.