FBN Inspirace

Na lednové FBN Inspiraci nás navštívil zahraniční host Bruno Carvajal (5G) zástupce majitelů šestigenerační rodinné společnosti, letošního nositele titulu Rodinná firma roku (IMD Family Business Award). Bruno s námi nasdílel příběh firmy, jejich family governance a zkušenosti s externími CEOs. Součástí setkání byl také panel našich členů: na téma motivace externího managementu k dlouhodobé loajalitě diskutovali Jaroslav Horák z ALBATROS MEDIA, Leon Jakimič z LASVIT a David Piškanin z HOPI. Moderátorem diskuse byl Tomáš Vala ze SIKO. 


MATERIÁLY ZE SETKÁNÍ

FOTKY ZE SETKÁNÍ

PROGRAM

15:30 – 16:00    Příchod
16:00 – 17:30    Bruno Carvajal, 5G CARVAJAL S. A.
17:30 – 18:00    Přestávka
18:00 - 19.00    Panelová diskuse členů FBN: Motivace externího managementu:
Od 19:00           Neformální část – networking a občerstvení


PŘÍBĚH CARVAJAL A BRUNO CARVAJAL, 5G

Šestigenerační rodinná firma CARVAJAL se sídlem v Kolumbii je letošním nositelem světového titulu „rodinná firma roku“ (Global Family Business Award), prestižní ceny, kterou vyhlašuje IMD již od roku 1996.
Společnost CARVAJAL založil v roce 1904 Manuel Carvajal Valencia společně se syny Albertem a Hernandem a byla vůbec první kolumbijskou společností, která působila v několika zemích. Z malé tiskárny firma za téměř 120 let své existence vyrostla v rodinný holding zaměstnávající na 17 tisíc osob v 10 zemích Latinské Ameriky.

Bruno Carvajal je prvním členem 5. generace, který vede rodinnou radu (family council). Během svého působení oživil rodinnou dynamiku a zapojil nastupující generace. Bruno má úspěšnou kariéru v technologiích, ve firmě CARVAJAL sám nikdy nepracoval, ale hrál klíčovou roli v rodinné radě, představenstvu firmy a filantropické nadaci Carvajal Foundation. 

Společnost CARVAJAL bývala v Latinské Americe známá jako výrobce telefonních seznamů (Zlatých stránek), v průběhu let rozšířila své podnikání do dalších oblastí: realitního průmyslu, vybavení kanceláří, mediálních a komunikačních technologií, ale také např. do výroby udržitelných obalů potravin (prostřednictvím své značky Bioform jako jediní v Kolumbii vyrábějí obalové materiály z cukrové třtiny). 

Pro Carvajal je velmi důležitý udržitelný přístup k podnikání – u svých podnikatelských řetězců tak dbají na zavádění a dodržování standardů ESG. Velkou pozornost věnují také filantropickým aktivitám: v roce 1960 darovala rodina Carvajalů 23 % svých akcií na financování nadace Carvajal Foundation, která pomáhá v rozvoji nejchudších komunit v Latinské Americe.


MOTIVACE EXTERNÍHO MANAGEMENTU

O motivování externího managementu si budeme povídat v kruhu členů FBN Czech. Na téma se podíváme z nejrůznějších oblastí s cílem zjistit, co může pomoci k dlouhodobé spokojenosti a loajalitě u vedoucích pracovníků. Pod vedením Tomáše Valy v roli moderátora diskuse své zkušenosti nasdílí Jaroslav Horák (ALBATROS MEDIA), Leon Jakimič (LASVIT) a David Piškanin (HOPI).

JAROSLAV HORÁK
Spolumajitel
ALBATROS MEDIA, 1G

LEON JAKIMIČ
Zakladatel a generální ředitel
LASVIT, 2G

DAVID PIŠKANIN
Člen dozorčí rady HOPI Holding, 2G

TOMÁŠ VALA
Moderátor diskuse
CEO SIKO, 2G


ORGANIZAČNÍ INFORMACE:  

Termín a místo konání: 16. ledna 2023 od 15.30 

Místo konání: Kings Court Hotel, U Obecního domu 3, 110 00 Praha.

Pro koho byla akce určená: Členy FBN Czech.


DĚKUJEME, ŽE JSTE DORAZILI!