FBN Inspirace se zahraničními hosty

S radostí vás zveme na zářijové setkání se Susanou Gallardo (3G) a Risto Väyrynenem (4G) na téma zapojování nastupující generace NextGen do rodinného businessu.


Kdy?

15. 9. 2022

V kolik?

od 14.30

Kde se potkáme?

Kings Court Hotel,
U Obecního domu 3, 110 00 Praha, mapa ZDE

Pro koho je akce určena?

Členy FBN Czech. 


PROGRAM:

  • 14:30 – 15:00 Registrace – přivítání

  • 15:00 – 15:30 Novinky z FBN, Hana Procházková / NextGen a rodinný business, PwC

  • 15:30 – 17:00 Susana Gallardo, 3G Gallardo Family Group (v ENG, s tlumočením)

  • 17:00 – 17:30 Přestávka 

  • 17:30 – 19:00 Risto Väyrynen, 4G Väyrynen Family/2G Kulvik Family (v ENG, s tlumočením)

  • od 19:00 Raut a networking


NAŠI ŘEČNÍCI

SUSANA GALLARDO, 3G, GALLARDO FAMILY GROUP

Susana vystudovala politologii a ekonomii na Oxford Polytechnic University a finance a bankovnictví na City of London Polytechnic. Pracovala pro Bank of Europe či Revelam S.L. Je členkou statutárních, kontrolních a poradních orgánů mezinárodních společností, jako např.  Abertis, CaixaBank, Criteria, Family Firm Institute.
V rámci Gallardo Family Group je členkou představenstva divize Family Office: Landon Grupo Corporativo a firmy Goodgrower.
Susana je také aktivní filantropkou – zastává roli prezidentky nadačního fondu Bienvenido Foundation a je členkou dozorčí rady Áurea Foundation (v rámci Gallardo Family Group).

Susana je 3. generací Gallardo Family Group, skupiny, jejíž kořeny jsou spjaty s farmaceutickou společností Almirall. Tu v roce 1943 založil Susanin dědeček Antonio Gallardo Carrera a v roce 1987 se stala lídrem španělského farmaceutického průmyslu. Společnost Almirall v roce 1997 zfúzovala s firmou Prodesfarma (vznik Almirall-Prodesfarma) a v roce 2007 vstoupila na burzu, v roce 2021 dosahovala obratu 836 milion EUR a zaměstnávala 1800 osob. Její produkty jsou dostupné v 70 zemích na 5 kontinentech. 
Po smrti zakladatele do společnosti vstoupili jeho synové Antonio a Jorge Gallardo Ballartovi a připravili šest členů třetí generace na převzetí otěží rodiny a podnikání. Tím položili základy dnešní Gallardo Family Group. 
Gallardo Family Group vznikla v roce 2000 a pomáhá nastavovat family governance a udržovat rodinné poslání a hodnoty rodiny Gallardo.

Rodina Gallardo systematicky a od útlého věku připravuje své NextGeny na roli budoucích majitelů. Poslechněte si, jak jejich NextGen program vypadá, na jakých pilířích stojí a co se při jeho budování naučili. 

RISTO VÄYRYNEN, 4G, VÄYRYNEN FAMILY / 2G KULVIK FAMILY 

Risto je zakladatelem The Impact Office, koalice několika single family office, které se společně snaží uvolnit toky soukromého kapitálu za účelem dosažení OSN cílů udržitelného rozvoje (SDG). 
Spoluzaložil několik start-upů; je vášnivým investorem a během své kariéry zastával pozice v top managementu a byl členem představenstva několika společností. 
Risto vedl komunitu rodinných firem na světovém ekonomickém fóru (World Economic Forum). Risto je aktivní v FBN International: pomáhal rozvíjet NextGen komunitu, je vášnivým zastáncem udržitelnosti v rodinném podnikání.
Risto vystudoval program Family Business Executive MBA na EDHEC Business School v Lille.

Risto je 4. generací pětigenerační finské rodiny Väyrynenů, která v roce 1908 založila pekařství Primula. K pekárnám se později přidaly restaurace, ale také další investice mimo obor pohostinství. Při předávání ze 3. na 4. generaci rodina profesionalizovala správu a vedení jejich firmy.  Úspěšnému předávání navzdory však v roce 2010 firmu zasáhla nečekaná událost a firma po 104 letech své existence zbankrotovala. Rodinné podnikání Rista provází i díky své manželce, která je 2. generací butikové investiční skupiny Sifter Capital.

Risto z pozice NextGena zažil dvě významná předávání. To první se odehrálo v rámci rodiny Väyrynenů, kdy se stal zástupce rodiny v profesionální správní radě, to druhé v rámci Sifter Capital, jejíž vedení převzal po svém tchánovi. Risto s námi nasdílí své zkušenosti z přebírání rodinného businessu, co je podle něj pro úspěch důležité a co naopak může z jeho pohledu uškodit.


ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Termín: 15. září 2022 od 14.30

Místo konání: Kings Court Hotel, U Obecního domu 3, 110 00 Praha

Parkování: Parkování je možné na placených parkovištích – nejblíže se nabízí například:

  • Celnice Parking, V Celnici 1028/8. 50,- Kč / hod (více zde), 3 min chůze od místa konání akce. 

  • Palladium Parking, Náměstí Republiky, 110 00 Nové Město. 55,- Kč / hod (více zde). 2 min chůze od místa konání akce.

  • Garáže OD Kotva, náměstí Republiky 656/8, 110 00 Praha 1.

AKCE JE URČENA POUZE ČLENŮM FBN CZECH