FBN Inspirace se zahraničním hostem: Bruno Carvajal

Srdečně zveme členy FBN Czech na FBN Inspiraci se zahraničním hostem Bruno Carvajalem (5G CARVAJAL S. A.), zástupce majitelů šestigenerační rodinné společnosti, letošního nositele titulu Rodinná firma roku (IMD Family Business Award). Součástí setkání bude také povídání se členy FBN Czech na téma motivace externího managementu k dlouhodobé loajalitě.


Kdy?

16. 1. 2022

V kolik?

od 15.30

Kde se potkáme?

Kings Court Hotel,
U Obecního domu 3,
110 00 Praha


PROGRAM

15:30 – 16:00    Příchod
16:00 – 17:30    Bruno Carvajal, 5G CARVAJAL S. A.

Bruno s námi nasdílí:

  • Příběh firmy a rodiny Carvajal aneb jak se rodině podařilo vyrůst z malé tiskárny do holdingu zaměstnávajících 17 000 osob
  • Jak je dnes rodina zapojena do chodu firmy a jak drží rodina pohromadě? Aneb family governance v 5. a 6. generaci.
  • Externí management aneb jaké jsou zkušenosti firmy a rodiny s externími CEOs.

17:30 – 18:00    Přestávka
18:00 - 19.00    Panelová diskuse členů FBN: Motivace externího managementu:

  • David Piškanin HOPI
  • Jaroslav Horák ALBATROS MEDIA
  • Leon Jakimič LASVIT
  • Moderuje: Tomáš Vala SIKO

Od 19:00           Neformální část – networking a občerstvení


PŘÍBĚH CARVAJAL A BRUNO CARVAJAL, 5G

Šestigenerační rodinná firma CARVAJAL se sídlem v Kolumbii je letošním nositelem světového titulu „rodinná firma roku“ (Global Family Business Award), prestižní ceny, kterou vyhlašuje IMD již od roku 1996.
Společnost CARVAJAL založil v roce 1904 Manuel Carvajal Valencia společně se syny Albertem a Hernandem a byla vůbec první kolumbijskou společností, která působila v několika zemích. Z malé tiskárny firma za téměř 120 let své existence vyrostla v rodinný holding zaměstnávající na 17 tisíc osob v 10 zemích Latinské Ameriky.

Bruno Carvajal je prvním členem 5. generace, který vede rodinnou radu (family council). Během svého působení oživil rodinnou dynamiku a zapojil nastupující generace. Bruno má úspěšnou kariéru v technologiích, ve firmě CARVAJAL sám nikdy nepracoval, ale hrál klíčovou roli v rodinné radě, představenstvu firmy a filantropické nadaci Carvajal Foundation. 

Společnost CARVAJAL bývala v Latinské Americe známá jako výrobce telefonních seznamů (Zlatých stránek), v průběhu let rozšířila své podnikání do dalších oblastí: realitního průmyslu, vybavení kanceláří, mediálních a komunikačních technologií, ale také např. do výroby udržitelných obalů potravin (prostřednictvím své značky Bioform jako jediní v Kolumbii vyrábějí obalové materiály z cukrové třtiny). 

Pro Carvajal je velmi důležitý udržitelný přístup k podnikání – u svých podnikatelských řetězců tak dbají na zavádění a dodržování standardů ESG. Velkou pozornost věnují také filantropickým aktivitám: v roce 1960 darovala rodina Carvajalů 23 % svých akcií na financování nadace Carvajal Foundation, která pomáhá v rozvoji nejchudších komunit v Latinské Americe.


MOTIVACE EXTERNÍHO MANAGEMENTU

O motivování externího managementu si budeme povídat v kruhu členů FBN Czech. Na téma se podíváme z nejrůznějších oblastí s cílem zjistit, co může pomoci k dlouhodobé spokojenosti a loajalitě u vedoucích pracovníků. Pod vedením Tomáše Valy v roli moderátora diskuse své zkušenosti nasdílí Jaroslav Horák (ALBATROS MEDIA), Leon Jakimič (LASVIT) a David Piškanin (HOPI).

JAROSLAV HORÁK
Spolumajitel
ALBATROS MEDIA, 1G

LEON JAKIMIČ
Zakladatel a generální ředitel
LASVIT, 2G

DAVID PIŠKANIN
Člen dozorčí rady HOPI Holding, 2G

TOMÁŠ VALA
Moderátor diskuse
CEO SIKO, 2G


ORGANIZAČNÍ INFORMACE:  

Termín a místo konání: 16. ledna 2023 od 15.30 

Místo konání: Kings Court Hotel, U Obecního domu 3, 110 00 Praha.

Parkování: Parkování je možné na placených parkovištích – nejblíže se nabízí např.: 

  • Palladium Parking, náměstí Republiky, 110 00 Praha 1. 55,- Kč / hod (více zde). 2 min chůze od místa konání akce.
  • Garáže OD Kotva, náměstí Republiky 656/8, 110 00 Praha 1. 55,- Kč/hod (více zde). 2 min chůze od místa konání akce.
  • Celnice Parking, V Celnici 1028/8. 50,- Kč / hod (více zde), 4 min chůze od místa konání akce.

Pro koho je akce určená: Členy FBN Czech.
Nejste-li členy a akce Vás zaujala, ozvěte se Haně Procházkové, ředitelce FBN Czech (prochazkova@fbnczech.cz, 731 134 645).


TĚŠÍME SE NA VÁS