FBN Inspirace ze zahraničí

Na zářijové setkání dorazili zástupci zahraničních rodinných firem: Susana Gallardo (3G) a Risto Väyrynenem (4G), kteří s námi sdíleli své zkušenosti se zapojováním nastupující generace NextGen do rodinného businessu. Rodina Gallardo (Gallardo Family Group) systematicky a od útlého věku připravuje své NextGeny na roli budoucích majitelů. Při svém intenzivním programu, však nezapomínají na to, že příprava musí hlavně bavit, že nemá smysl NextGeny do ničeho nutit a že rodina a to, že k sobě mají blízko, je ve výsledku to vůbec nejdůležitější. Risto z pozice NextGena zažil dvě významná předávání. To první se odehrálo v rámci rodiny Väyrynenů, kdy se stal zástupce rodiny v profesionální správní radě, to druhé v rámci Sifter Capital, jejíž vedení převzal po svém tchánovi. Risto otevřeně nasdílel své zkušenosti z přebírání rodinného businessu a na svých zkušenostech nasdílel, co je podle něj pro úspěch důležité a co naopak může z jeho pohledu uškodit. Celé setkání započal Petr Kincl z PwC, který nám během 5 minut odprezentoval hlavní výstupy globálního NextGen průzkumu, aneb jak NextGeni o rodinném businessu uvažují a co jsou podle nich ta největší úskalí rodinného podnikání.


Kdy?

15. 9. 2022

Kde?

Kings Court Hotel,
U Obecního domu 3, 110 00 Praha, mapa ZDE


MATERIÁLY ZE SETKÁNÍ:


FOTKY ZE SETKÁNÍ


PROGRAM:

  • 14:30 – 15:00 Registrace – přivítání

  • 15:00 – 15:30 Novinky z FBN, Hana Procházková / NextGen a rodinný business, Petr Kincl z PwC

  • 15:30 – 17:00 Susana Gallardo, 3G Gallardo Family Group (v ENG, s tlumočením)

  • 17:00 – 17:30 Přestávka 

  • 17:30 – 19:00 Risto Väyrynen, 4G Väyrynen Family/2G Kulvik Family (v ENG, s tlumočením)

  • od 19:00 Raut a networking


NAŠI ŘEČNÍCI

SUSANA GALLARDO, 3G, GALLARDO FAMILY GROUP

Susana vystudovala politologii a ekonomii na Oxford Polytechnic University a finance a bankovnictví na City of London Polytechnic. Pracovala pro Bank of Europe či Revelam S.L. Je členkou statutárních, kontrolních a poradních orgánů mezinárodních společností, jako např.  Abertis, CaixaBank, Criteria, Family Firm Institute.
V rámci Gallardo Family Group je členkou představenstva divize Family Office: Landon Grupo Corporativo a firmy Goodgrower.
Susana je také aktivní filantropkou – zastává roli prezidentky nadačního fondu Bienvenido Foundation a je členkou dozorčí rady Áurea Foundation (v rámci Gallardo Family Group).

Susana je 3. generací Gallardo Family Group, skupiny, jejíž kořeny jsou spjaty s farmaceutickou společností Almirall. Tu v roce 1943 založil Susanin dědeček Antonio Gallardo Carrera a v roce 1987 se stala lídrem španělského farmaceutického průmyslu. Společnost Almirall v roce 1997 zfúzovala s firmou Prodesfarma (vznik Almirall-Prodesfarma) a v roce 2007 vstoupila na burzu, v roce 2021 dosahovala obratu 836 milion EUR a zaměstnávala 1800 osob. Její produkty jsou dostupné v 70 zemích na 5 kontinentech. 
Po smrti zakladatele do společnosti vstoupili jeho synové Antonio a Jorge Gallardo Ballartovi a připravili šest členů třetí generace na převzetí otěží rodiny a podnikání. Tím položili základy dnešní Gallardo Family Group. 
Gallardo Family Group vznikla v roce 2000 a pomáhá nastavovat family governance a udržovat rodinné poslání a hodnoty rodiny Gallardo.

Rodina Gallardo systematicky a od útlého věku připravuje své NextGeny na roli budoucích majitelů. Nezapomínají však na to, že příprava musí hlavně bavit a pomáhat utužovat pospolitost rodiny.

RISTO VÄYRYNEN, 4G, VÄYRYNEN FAMILY / 2G KULVIK FAMILY 

Risto je zakladatelem The Impact Office, koalice několika single family office, které se společně snaží uvolnit toky soukromého kapitálu za účelem dosažení OSN cílů udržitelného rozvoje (SDG). 
Spoluzaložil několik start-upů; je vášnivým investorem a během své kariéry zastával pozice v top managementu a byl členem představenstva několika společností. 
Risto vedl komunitu rodinných firem na světovém ekonomickém fóru (World Economic Forum). Risto je aktivní v FBN International: pomáhal rozvíjet NextGen komunitu, je vášnivým zastáncem udržitelnosti v rodinném podnikání.
Risto vystudoval program Family Business Executive MBA na EDHEC Business School v Lille.

Risto je 4. generací pětigenerační finské rodiny Väyrynenů, která v roce 1908 založila pekařství Primula. K pekárnám se později přidaly restaurace, ale také další investice mimo obor pohostinství. Při předávání ze 3. na 4. generaci rodina profesionalizovala správu a vedení jejich firmy.  Úspěšnému předávání navzdory však v roce 2010 firmu zasáhla nečekaná událost a firma po 104 letech své existence zbankrotovala. Rodinné podnikání Rista provází i díky své manželce, která je 2. generací butikové investiční skupiny Sifter Capital.

Risto z pozice NextGena zažil dvě významná předávání. To první se odehrálo v rámci rodiny Väyrynenů, kdy se stal zástupce rodiny v profesionální správní radě, to druhé v rámci Sifter Capital, jejíž vedení převzal po svém tchánovi. Risto otevřeně nasdílel své zkušenosti z přebírání rodinného businessu a na svých zkušenostech nasdílel, co je podle něj pro úspěch důležité a co naopak může z jeho pohledu uškodit.


DĚKUJEME, ŽE JSTE DORAZILI!