NextGen Family Business visit v PETROF a workshop na téma firemní kultura

Víš, že za hudebním nástrojem značky PETROF se z 80 % skrývá ruční práce? Že jeho výroba může trvat až 9 měsíců? A co Ti říká téma firemní kultura, anebo přímo „štěstí v práci“? Víš, na čem stojí a jaký vliv na něj má smysluplnost úkolů, či naše silné stránky? 
Během NextGen návštěvy ve firmě PETROF jsme se dozvěděli mnohem víc a hlavně: užili jsme si fajn den v příjemné společnosti. 😊  

Kdy?

4. 3. 2022

Kde?

PETROF Café, Na Brně 2136/4, 500 06 Hradec Králové.

MATERIÁLY


FOTKY ZE SETKÁNÍ


PROGRAM

  • 09:30                  Sraz v PETROF Café
  • 10:00 - 12:30     NextGen Family Business Visit v PETROF
  • 12:30 - 14:00     Společný oběd
  • 14:00 - 17:00     Workshop na téma firemní kultura
  • 17:00 - 18:00     Ubytování
  • 18:00 - 22:00     Hudební večer a večeře v PETROF Café

NEXTGEN FAMILY BUSINESS VISIT v PETROF

PETROF je v současnosti největším výrobcem akustických klavírů a pianin v Evropě. Obchoduje na 5 kontinentech a vyváží do více než 65 zemí celého světa. Od roku 1864, kdy Antonín Petrof postavil svůj první klavír, vyrobili pod značkou PETROF zhruba 630 000 nástrojů a řadu dalších v rámci PETROF Brand Family. Během návštěvy budeme mít možnost poznat firmu a poslechnout si její příběh přímo od zástupců rodiny majitelů. Seznámíme se s hlavními milníky na devítiměsíční cestě zrodu hudebního nástroje a prohlédneme si unikátními nástroje vysoké historické hodnoty.

WORKSHOP: FIREMNÍ KULTURA

Během workshopu jsme nahlédli na téma firemní kultury z pohledu aktuálních vědeckých výzkumů, ale především také ukázek z praxe a praktických zkušeností. Pojmenovali jsme čtyři hlavní pilíře, na kterých stojí "štěstí v práci" a ukázali si, jak souvisí a co konkrétně znamená smysluplnost práce, využívání silných stránek, nebo budování psychologického bezpečí.                                               

Workshopem nás provedl Michal Šrajer z HAPPINESS@WORK .

Michal Šrajer

Michal před dvanácti lety se svými dvěma kamarády založil studio Inmite, které se stalo českým leaderem ve vývoji aplikací pro chytré telefony. Už tam si dal roli "Chief Happiness Officer" a úkol hledat, jak dosáhnout toho, aby lidi práce naplňovala. Před šesti lety se akvizicí stal Inmite součástí globální bezpečnostní firmy Avast, role a poslání hledat štěstí v práci však Michalovi zůstaly. Po roční rodinné cestě kolem světa, na které navštívil i řadu “lidských firem”, se vrátil zpět do ČR s vizí, pomoci co nejvíce lidem k tomu, aby měli možnost čas v práci trávit plnohodnotně a smysluplně. Proto pomohl nastartovat Happiness@Work – mezinárodní konferenci i konzultační firmu. Je také hrdým členem sítě Red Button a spoluzakladatelem startupu Confer-O-Matic poskytující virtuální prostor pro velké eventy