Prázdninové NextGen setkání ve firmě SERVISBAL

Ze všech koutů republiky jsme se s NextGeny o prázdninách sjeli do Dobrušky v Orlických horách navštívit naši členskou firmu SERVISBAL. SERVISBAL nám představili a ukázali pan Ladislav, zakladatel firmy, se svým synem Lukášem, CEO společnosti. Pokračovali jsme workshopem na change management: na příkladu členské firmy ComAp jsme pod vedením Libora Mertla přemýšleli, jak může organizace reagovat, když se zásadně změní prostředí, ve kterém funguje. Celý den jsme zakončili večerním povídáním s hostem Zbyškem Zálišem ml. z firmy Z-TRADE o tom, jaké to je nečekaně převzít firmu, která nyní dosahuje obratu přes 600 miliónů korun a zaměstnává více než 180 osob.

Děkujeme, že jste dorazili, a firmě Servisbal za skvělé přijetí!


Kdy?

12. 8. 2022

Kde?

SERVISBAL OBALY s.r.o.
Na Poříčí 661, 518 01 Dobruška, mapa ZDE


PROGRAM:

  • 10:30                  Sraz
  • 11:00 - 13:00     Prohlídka a příběh firmy Servisbal
  • 13:00 - 14:00     Společný oběd
  • 14:00 - 17:00     Workshop na change management (Libor Mertl)
  • 17:00 - 17:30     Přejezd na ubytování 
  • 17:30 - 19:00     Ubytování a volná zábava: možnost wellness, bowlingu
  • 19:00 - 20:00     Společná večeře
  • od 20:30            Povídání v kruhu FBN (Host: Zbyšek Záliš ml., Z-Trade)

FOTKY ZE SETKÁNÍ


Česká rodinná firma, která vyrábí a obchoduje s obaly převážně z vlnité lepenky.

SERVISBAL vznikl v roce 1993 v Dobrušce. Zakladateli a vlastníky firmy jsou manželé Ladislav a Hana Horčičkovi. Ladislav Horčička působil na pozici ředitele firmy do roku 2019, kdy vedení společnosti převzal syn Lukáš Jiří Horčička.

Firma obslouží přibližně 8 000 zákazníků ročně a jejich partnerství sahá do Německa, Skandinávie a dalších zemí. Na svém kontě mají více než 25 českých i světových ocenění. Mezi ty nejprestižnější patří ceny z mezinárodní obalové soutěže World Star For Packaging. Každoročně si odnášejí ocenění Obal roku za promyšlená obalová řešení. Jsou držitelem prestižního titulu Czech Best Managed Companies od Deloittu, či trofeje Český lídr 2021 v královehradeckém kraji a časopis Forbes je řadí mezi neújspěšnější české rodinné firmy

ZA SERVISBAL NÁS PŘIVÍTALI

Lukáš Jiří Horčička
CEO firmy, druhá generace

Ladislav Horčička
Zakladatel firmy, první generace


WORKSHOP: CHANGE MANAGEMENT

 Na change managment jsme se dívali z pohledu „only the paranoid survives“ - Jak organizace může reagovat, když se zásadně změní prostředí, ve kterém funguje? To jsme si ukázali na příkladu členské firmy ComApu Z důvodu uhlíkové neutrality bude muset ComAp změnit nejen změnit své produkty, ale pravděpodobně i obchodní model a většinu klíčových kompetencí. Je to pro ně podnikatelská příležitost, životní ohrožení stávajících aktivit a společenská povinnost současně. V kruhu NextGenů jsme společně přemýšleli nad tím, jak této změně mohou přistoupit. 

LIBOR MERTL, ComAp

Libor je jedním ze zakladatelů a majitelů firmy ComAp založené v roce 1991. Dnes se ComAp řadí mezi světové lídry ve výrobě řídících systémů pro nezávislé zdroje výroby energie. Libor zastával funkce výkonného ředitele, později generálního ředitele, a byl odpovědný za firemní a produktovou strategii. V posledních letech spoluvytvářel správní radu a v roce 2016 přešel do funkce nevýkonného ředitele a člena správní rady ComApu.

Jako hostující profesor vyučuje B2B Marketing na Katedře marketingu FPH VŠE v Praze a Strategický Management na Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT. Jako mentor a kouč pomáhá budovat správní rady v komerčním i neziskovém sektoru. Pro více informací navštivte Liborův LinkedIn profil zde.


VEČERNÍ POVÍDÁNÍ V KRUHU FBN se ZBYŠKEM ZÁLIŠEM ML. ZE SPOLEČNOSTI Z-TRADE

Společnost Z – TRADE letos oslavila 30 let od svého vzniku. Je největším dodavatelem svíček v ČR a SR a významným distributorem sezonních dekorací, bytových vůní a lepidel.  V jejich portfoliu najdete svíčky všech typů – od hřbitovních svíček až po prémiové domácí svíčky a vůně – známé značky Yankee Candle, Millefiori Milano či WoodWick. Firma patří mezi nejúspěšnější evropské distributory s jedním z nejvyšších počtů prodaných vůní na obyvatele – ty distribuuje jak velkoobchodně, tak přes vlastní prodejny a e-shopy. Jako první v Evropě otevřela značkové prodejny Yankee Candle a jako jediná v Evropě značkové outlety Yankee Candle. Od roku 2020 působí i v Maďarsku, kde zajišťuje distribuci Yankee Candle a WoodWick.

Firmu založil Zbyšek Záliš st. se svými bratry, od roku 2007 zůstala plně v jeho rukou. Ze dne na den se v roce 2014 stal ředitelem jeho stejnojmenný syn. Se Zbyškem jsme si povídali o tom, jaké to je nečekaně převzít firmu, která nyní dosahuje obratu přes 600 miliónů korun a zaměstnává více než 180 osob.

Zbyšek Záliš ml.

Vystudoval Fakultu elektrotechnickou na ČVUT v Praze, zkušenosti sbíral také na univerzitách v Sydney, El Pasu a v Singapuru. Od roku 2014 je generálním ředitelem společnosti Z – TRADE a od roku 2018 je předsedou Podnikatelského klubu Broumovska, který aktivně podporuje rozvoj regionu.


DÍKY, ŽE JSTE DORAZILI!