Zájemce o členství: JELÍNEK

Historie firmy JELÍNEK sahá až do roku 1897. Nábytek z masivního dřeva tehdy začal ve Valašském Meziříčí vyrábět prapradědeček současných ředitelů společnosti Tomáše a Daniela Jelínkových. Činnost firmy, která se již od roku 1938 řídí mottem, vysloveným její druhou generací: „Poctivou prací získat důvěru zákazníků.”, však přerušil komunistický režim. V roce 1991 se po vyřízení restituce podařilo rodině získat firmu zpět a dnes je JELÍNEK s více než 120letou historií opět stoprocentní rodinnou společností.

Firma s více než 80 zaměstnanci a obratem přes 110 miliónů korun se chce se stát producentem toho nejkvalitnějšího nábytku z masivu s nejlepší péčí o zákazníky nejen v Česku, ale i v celé Evropě.

Zájem o členství v FBN Czech projevila 5. generace: NextGeni David a Pavel Jelínkovi. David vede ve firmě oddělení Sales & Marketing a Pavel v ní během vysokoškolského studia vypomáhá s marketingovými a IT projekty. Těší se nejen na NextGen setkávání, ale zejména na inspiraci, která jim může pomoci vést jejich rodinnou firmu k dalším úspěšným generacím.
Společná fotografie zaměstnanců výroby nábytku z roku 1910. Uprostřed Josef Volek, zakladatel a prapradědeček ředitelů společnosti.
Původní výroba uměleckého nábytku na počátku 20. Století. Uměleckým nábytkem firmy byly zařizovány zejména banky, úřady a pojišťovny.