Online FBN inspirace:

"Rodinná firma v rukou externích manažerů"

Řada rodinných firem v nějaké podobě pracuje s externími manažery. Proč a jak integrovali nerodinné manažery do vedení firmy a jakou roli ve firmě sehrává rodina, si poslechněte od zástupců firem ComAp a Wates Group.

Kdy?

18. 11. 2020

V kolik?

16:00 - 17:30

RODINNÁ FIRMA V RUKOU EXTERNÍCH MANAŽERŮ

PROGRAM

  • 16:00 - 16:45 Příběh firmy Wates Group a Q&A, Andrew Wates, zástupce 3. generace, bývalý předseda správní rady (vstup bude probíhat v ENG).
  • 16:45 - 17:30 ComAp - rozvoj externího managementu a Q&A, Libor Mertl, spoluzakladatel a bývalý CEO, dnes člen správní rady firmy.

O SVÉ ZKUŠENOSTI SE S NÁMI PODĚLÍ

Libor Mertl, ComAp  

Libor je jedním ze zakladatelů a majitelů firmy ComAp založené v roce 1991. Dnes se ComAp řadí mezi světové lídry ve výrobě řídících systémů pro nezávislé zdroje výroby energie. V roce 2016 předal Libor funkci CEO švédskému manažerovi, Peteru Sandinovi, a přesel do role nevýkonného ředitele a člena správní rady, na jejímž vytvoření se podílel.

Ve svém vstupu vám Libor mj. přiblíží, jak do firmy majitelé zapojují externí management , jakou roli ve firmě dnes hrají rodiny a jejich nastupující generace a jak propojení souvisí s budoucím rozvojem firmy. 

Andrew Wates, Wates Group

Společnost Wates Group, členská firma britské větve FBN, byla založena v roce 1897. Firma patří mezi největší stavební a developerské společnosti ve Velké Británii. V minulém roce dosáhla obratu 1,63 miliardy GBP a zaměstnávala 3 800 osob. Wates Group je 100 % vlastněná rodinou Wates, kontrolována její 4. generací. V roce 1999, po více než 100 letech své existence, učinila firma rozhodnutí přijmout na pozici CEO externího manažera. Dnes je ve vedení již 4. externí CEO v řadě, rodina Wates stojí především v roli řídících vlastníků firmy, ne nutně v roli manažerů. 

Příběh rodinné firmy Wates vám přiblíží Andrew, zástupce 3. generace, bývalý předseda správní rady firmy.


Chcete se také zúčastnit tohoto nebo jiného námi pořádaného inspirativního setkání? Všechna naše setkání jsou otevřena pouze členům FBN Czech. Pro více informací neváhejte kontaktovat ředitelku FBN Hanku Procházkovou na e-mailu: prochazkova@fbnczech.cz