Co děláme

FBN Czech a jeho členové mohou čerpat ze silného zázemí The Family Business Network International, největšího nezávislého networku majitelů rodinných firem a jejich rodin.
Ta sdružuje 16 000 členů rodin z více než 3 600 rodinných firem, kteří sdílejí své zkušenosti napříč generacemi při respektování hodnot FBN.

Podpora rodinných firem

Místo, kde získáte informace a expertízu o rodinném podnikání. Podporujeme rozvoj rodin v podnikání a prostor pro vzájemnou výměnu zkušeností. Prostřednictvím přístupu do platformy FBNXchange mají členové kdykoliv přístup k cenné databázi kontaktů, případových studií i odborných zdrojů.

Podpora společenské odpovědnosti rodin

Motivujeme rodiny v jejich společenské angažovanosti a principech udržitelného podnikání. Jsme zapojeni do mezinárodní iniciativy Polaris, která usiluje o podporu udržitelnosti v rodinných firmách.

O programu se více dozvíte zde.  

Inspirativní a vzdělávací akce

Pořádáme výjimečná setkání na relevantní témata pro majitele členských rodinných firem, rodinných příslušníků i nastupující generace. Umožňujeme výměnu zkušeností mezi rodinnými firmami podpořenou i expertízou českých i zahraničních odborníků na témata jako správa a řízení rodinných firem, předávání a příprava nástupnické generace, správa majetku, rodina, firma a hodnoty a mnohé další.

Naši členové se pravidelně setkávají na akcích jako FBN Inspirace, FBN Family Visits, FBN networkingová setkání. Členové FBN se mohou účastnit exklusivních mezinárodních konferencí pro majitele rodinných firem i pro nástupnickou generaci jako NxG Global Summit nebo FBN Global Summit a dalších desítek akcí a konferencí organizovaných partnerskými asociacemi FBN po celém světě.

Zjistěte o akcích FBN více: zde


Kalendář akcí pro rok 2020

Family Global Gathering

Family Global Gathering

2 dny plné inspirativních světových řečníků, mezinárodních případových studií, interaktivních workshopů a diskusí na téma rodinného podnikání se zástupci rodinných firem z celého světa. Poprvé online.

Family Business Visit ve firmě HOPI

Family Business Visit ve firmě HOPI

Přijďte zjistit, jak se funguje firma o 5000 zaměstnancích v 6 zemích. Poslechněte si příběh firmy a její vizi do budoucna přímo od rodiny Piškaninů. Navštivte HOPI Fish Hub, moderní centrum logistiky a zpracování čerstvých mořských ryb, a středoevropský sklad o kapacitě 55 000 paletových pozic obsluhující např. firmy P&G, Burger King či Starbucks.


Jsme rádi za možnost potkávat se s majiteli a zakladateli rodinných firem, kteří mají podobné problémy. Sdílíme a předáváme si zkušenosti a učíme se z příběhů odcházející i nastupující generace. Díky tomu, že nejsme v konkurenčním postavení, můžeme sdělovat i citlivé informace a podnikat exkurze do podniků ostatních členů. Na aktivitách se mi také líbí zajímavá témata přednášek, rozdělení na zakladatelskou a nastupující generaci a pozitivní a přátelská atmosféra.
Ing. Ladislav Hořčička, Majitel Servisbal Obaly s.r.o.

Proběhlé akce v roce 2020

Online FBN inspirace: Udržitelné podnikání se zástupci firem Plzeňský Prazdroj a LC Packaging

Online FBN inspirace: Udržitelné podnikání se zástupci firem Plzeňský Prazdroj a LC Packaging

Jak k udržitelnosti v podnikání přistupují ti nejlepší z nejlepších? 😊 Co jim přináší a proč je pro ně do budoucna tou jedinou cestou? To mnohem více zjistíte během online setkání na téma udržitelné podnikání se zástupci firem Plzeňský Prazdroj a LC Packaging (členská firma nizozemské pobočky FBN, nositel platinové medaile agentury Eco Vadis).

FBN Inspirace: Rozvoj firmy mimo její hlavní business

FBN Inspirace: Rozvoj firmy mimo její hlavní business

Se zástupci předních českých rodinných firem jsme diskutovali nad tím, jak hledají nové investiční příležitosti, jak dosáhnou souhlasu ostatních členů rodiny, a co se na své cestě naučili. Hlavními řečníky akce byli Vítězslav Vala, ředitel strategie a předseda představenstva SIKO a Martina Vítková, Spoluzakladatelka a finanční ředitelka NWT a. s.

FBN Global Webinar Series (LC Packaging)

FBN Global Webinar Series (LC Packaging)

Firma LC Packaging, člen FBN komunity, je lídrem v udržitelnosti a CSR aktivitách. Lucas Lammers, CEO a zástupce 4. generace rodinného podnikání, a Lotte Mastwijk, Sustainability Manager, budou sdílet, jak se jim daří dosahovat cílů udržitelného rozvoje OSN (Sustainability Development Goals) a jaký dopad mělo ohodnocení Gold CSR Rating od EcoVadis na jejich business.

Zaměřeno na NxG: Workshop na téma Executive Leadership Potential s Egon Zehnder

Zaměřeno na NxG: Workshop na téma Executive Leadership Potential s Egon Zehnder

Společně s Egon Zehnder, přední světovou firmou působící na poli executive search, jsme pro naše členy připravili jedinečný půldenní workshop s názvem „Executive Leadership Potential, aneb objevte svůj leadership potenciál a nechejte ho vyrůst“.

FBN Inspirace online diskuse

FBN Inspirace online diskuse

11. 6. 2020 - FBN Inspirace online diskuse - Online kulatý stůl na téma sdílení zkušeností s COVID-19 a výhledů do budoucna. Zkušenosti sdíleli zástupci majitelů firem Albatros Media, Vega Tour, ComAp, SIKO. Akce byla moderována Martinou Vítkovou ze společnosti NWT.

FBN Inspirace online diskuse

FBN Inspirace online diskuse

12. 5. 2020 - FBN Inspirace online diskuse - Online kulatý stůl na téma sdílení zkušeností s COVID-19. Zkušenosti sdíleli zástupci majitelů firem Renomie, Petrof, Sulko a Toko Agri. Akce byla moderována Liborem Mertlem ze společnosti ComAp.

FBN Inspirace

FBN Inspirace

27. 2. 2020 - FBN Inspirace - Kulaté stoly na témata: 1. Jak nastavit řízení a správu rodinné firmy a jak jí připravit na předání další generaci. 2. Zkušenosti s digitalizací v rodiných firmách, 3. Jak na CSR a podporu veřejně prospěšných projektů