Co děláme

FBN Czech a jeho členové mohou čerpat ze silného zázemí The Family Business Network International, největšího nezávislého networku majitelů rodinných firem a jejich rodin.
Ta sdružuje 16 000 členů rodin z více než 3 600 rodinných firem, kteří sdílejí své zkušenosti napříč generacemi při respektování hodnot FBN.

Podpora rodinných firem

Místo, kde získáte informace a expertízu o rodinném podnikání. Podporujeme rozvoj rodin v podnikání a prostor pro vzájemnou výměnu zkušeností. Prostřednictvím přístupu do platformy FBNXchange mají členové kdykoliv přístup k cenné databázi kontaktů, případových studií i odborných zdrojů.

Podpora společenské odpovědnosti rodin

Motivujeme rodiny v jejich společenské angažovanosti a principech udržitelného podnikání. Jsme zapojeni do mezinárodní iniciativy Polaris, která usiluje o podporu udržitelnosti v rodinných firmách.

O programu se více dozvíte zde.  

Inspirativní a vzdělávací akce

Pořádáme výjimečná setkání na relevantní témata pro majitele členských rodinných firem, rodinných příslušníků i nastupující generace. Umožňujeme výměnu zkušeností mezi rodinnými firmami podpořenou i expertízou českých i zahraničních odborníků na témata jako správa a řízení rodinných firem, předávání a příprava nástupnické generace, správa majetku, rodina, firma a hodnoty a mnohé další.

Naši členové se pravidelně setkávají na akcích jako FBN Inspirace, FBN Family Visits, FBN networkingová setkání. Členové FBN se mohou účastnit exklusivních mezinárodních konferencí pro majitele rodinných firem i pro nástupnickou generaci jako NxG Global Summit nebo FBN Global Summit a dalších desítek akcí a konferencí organizovaných partnerskými asociacemi FBN po celém světě.

Zjistěte o akcích FBN více: zde


Kalendář akcí pro rok 2020

Zaměřeno na NxG: Workshop na téma Executive Leadership Potential s Egon Zehnder

Zaměřeno na NxG: Workshop na téma Executive Leadership Potential s Egon Zehnder

Společně s Egon Zehnder, přední světovou firmou působící na poli executive search, jsme pro naše členy připravili jedinečný půldenní workshop s názvem „Executive Leadership Potential, aneb objevte svůj leadership potenciál a nechejte ho vyrůst“. Během workshopu se společně naučíme: - Porozumět svým silným stránkám a potenciálům - Ujasnit si své cíle a aspirace - Identifikovat možnosti dalšího rozvoje - Jak dosáhnout cílů.

FBN Inspirace: Rozvoj firmy mimo její hlavní business aneb inspirujte se příběhem rodiny Valových

FBN Inspirace: Rozvoj firmy mimo její hlavní business aneb inspirujte se příběhem rodiny Valových

Vítězslav Vala, zástupce druhé generace rodiny Valových, ředitel strategie a předseda představenstva SIKO, s námi posdílí svůj kariérní příběh. Zajímá Vás, jak hledá investiční příležitosti, jak je vyhodnocuje, anebo jak dosáhne toho, aby s investicemi souhlasili i ostatní členové rodiny? Přijďte si poslechnout, co se na své cestě naučil a kam SIKO svými aktivitami posunul. Posdílejte s ostatními, jakým investicím mimo hlavní business Vaší firmy se věnuje Vaše rodina.

Family Business Visit ve firmě HOPI

Family Business Visit ve firmě HOPI

Přijďte zjistit, jak se funguje firma o 5000 zaměstnancích v 6 zemích. Poslechněte si příběh firmy a její vizi do budoucna přímo od rodiny Piškaninů. Navštivte HOPI Fish Hub, moderní centrum logistiky a zpracování čerstvých mořských ryb, a středoevropský sklad o kapacitě 55 000 paletových pozic obsluhující např. firmy P&G, Burger King či Starbucks.

Předvánoční setkání členů FBN Czech

Předvánoční setkání členů FBN Czech

Pravidelné předvánoční setkání našich členů. Přijďte se pobavit se zástupci největších českých rodinných firem.

Proběhlé akce

11. 6. 2020 FBN Inspirace online diskuse - Online kulatý stůl na téma sdílení zkušeností s COVID-19 a výhledů do budoucna. Zkušenosti sdíleli zástupci majitelů firem Albatros Media, Vega Tour, ComAp, SIKO. Akce byla moderována Martinou Vítkovou ze společnosti NWT.

12. 5. 2020 FBN Inspirace online diskuse - Online kulatý stůl na téma sdílení zkušeností s COVID-19. Zkušenosti sdíleli zástupci majitelů firem Renomie, Petrof, Sulko a Toko Agri. Akce byla moderována Liborem Mertlem ze společnosti ComAp.

27. 2. 2020 FBN Inspirace - Kulaté stoly na témata: 1. Jak nastavit řízení a správu rodinné firmy a jak jí připravit na předání další generaci. 2. Zkušenosti s digitalizací v rodiných firmách, 3.  Jak na CSR a podporu veřejně prospěšných projektů 


Jsme rádi za možnost potkávat se s majiteli a zakladateli rodinných firem, kteří mají podobné problémy. Sdílíme a předáváme si zkušenosti a učíme se z příběhů odcházející i nastupující generace. Díky tomu, že nejsme v konkurenčním postavení, můžeme sdělovat i citlivé informace a podnikat exkurze do podniků ostatních členů. Na aktivitách se mi také líbí zajímavá témata přednášek, rozdělení na zakladatelskou a nastupující generaci a pozitivní a přátelská atmosféra.
Ing. Ladislav Hořčička, Majitel Servisbal Obaly s.r.o.