Novoroční setkání: Harmonie v podnikatelské rodině

Zveme Vás na první letošní novoroční setkání rodin FBN CZECH s podtitulem Harmonie v podnikatelské rodině aneb aby nás společný majetek nerozděloval, ale spojoval. Budeme se na Vás těšit v překrásných prostorách Pražského hradu, kde se můžeme účastnit i komentovaných prohlídek Obrazárny či reprezentačních sálů. Po vystoupení řečníků na avizované téma nás čeká příběh rodinné firmy VILLEROY & BOCH a nakonec večeře ve Šternberském paláci a závěrečný networking. 


Kdy: Čtvrtek 18. ledna 2023 od 13.30 
Kde: Pražský hrad – Rudolfova galerie, pro vstup prosím použijte Šípkův vchod na II. nádvoří Pražského hradu, 119 00 Praha 1-Hradčany.
Pro koho: Všechny členy FBN Czech a jejich rodinné příslušníky (omezená kapacita).


PROGRAM AKCE

13:30 - 14.30     Komentované prohlídky: Obrazárna Pražského hradu a Reprezentační sály Pražského hradu

14:30 – 15:00    Příchod a networking

15:00 – 15:30    Zahájení, novinky z FBN Czech

15:30 – 16:00    Harmonie v podnikatelské rodině
Jan Bubeník BUBENIK PARTNERS, Stanislav ServusWARDENS GROUP

16:00 – 17:00    Panelová diskuse členů FBN Czech: Harmonie v podnikatelské rodině
Dana Plojharová 4G PLOJHAR, Libor Suchánek 1G SULKO, Jan Surovič
2G PSG, diskusi moderuje: David Piškanin 2G HOPI

17:00 – 17:20    Přestávka

17:20 – 18:20    Příběh rodinné firmy VILLEROY & BOCH
Louis de Schorlemer, 8G VILLEROY & BOCH

od 19:00            Networking a večeře formou rautu
Večeře bude probíhat ve Šternberském paláci, přesuneme se společně,
cca 5 minut chůze.


KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

Milovníkům historie a umění nabízíme exkluzivní možnost prozkoumat skvosty Pražského hradu během komentovaných prohlídek. Setkáme se v 13:30 na II. nádvoří u ŠÍpkova vchodu.
Můžete si vybrat z následujících prohlídek:

Obrazárny Pražského hradu
Obrazárna Pražského hradu je nejstarší sbírkou obrazů v našich zemích, její kořeny sahají do konce 16. století za vlády Rudolfa II. Představuje výběr evropského malířství od 15. do 18. století – vybíráme více než sto nejkvalitnějších obrazů z majetku Pražského hradu.

Reprezentačních sálů Pražského hradu
Navštívíme veřejnosti běžně nepřístupné sály Nového paláce Pražského hradu, které jsou určeny pro přijímání oficiálních návštěv prezidenta republiky. Některé z nich sloužily jako reprezentační prostory panovníků již v 16. století a na jejich výstavbě či rekonstrukci se podíleli velikáni nejen české architektury. Navštívíme Pacassiho schodiště, Plečnikovu sloupovou síň, Rothmayerův sál a Španělský sál. Při této prohlídce se seznámíme s historií Pražského hradu – vybranými panovníky, prezidenty a jejich architekty, kteří měli významný dopad na podobu Pražského hradu.

NAŠI ŘEČNÍCI

Jan Bubeník, BUBENÍK PARTNERS
Ran Bubeník již více než 20 let pomáhá obsazovat seniorní exekutivní pozice. Dříve šéfoval pražské pobočce firmy Korn/Ferry, pracoval jako konzultant ve společnosti McKinsey & Company. V roce 2001 založil a dodnes vede personálně poradenskou firmu BUBENIK PARTNERS. Je členem představenstva české a slovenské pobočky The Young Presidents Organization (YPO) Gold a partnerem WARDENS GROUP.

Stanislav Servus, WARDEN GROUP
Stanislav Servus je partnerem společnosti WARDENS GROUP a advokátní kanceláře VALOUCH SERVUS. Dlouhodobě se věnuje problematice rodinných firem, jejich vedení i vlastnictví, mezigeneračnímu transferu kapitálu, tématu svěřenských fondů, dědického plánování a family business governance. Je zakládajícím členem Centra pro rodinné firmy na VŠE v Praze.

ŘEČNÍCI PANELOVÉ DISKUZE

Dana Plojharová (4G PLOJHAR)

Libor Suchánek (1G SULKO)

Jan Surovič (2G PSG)


ZAHRANIČNÍ HOST

Společnost VILLEROY & BOCH je uznávaným evropským výrobcem prémiových produktů pro koupelny a wellness, stolování a životní styl. Již více než 275 let je synonymem pro nadčasovou eleganci, inovativní design a bezkonkurenční kvalitu.

Její původ sahá až do roku 1748, kdy ji v malé francouzské vesnici založil François Boch. V roce 1836 došlo k spojení s hlavním konkurentem Villeroyem, čímž vznikla dnes známá společnost VILLEROY & BOCH.

V roce 2023 společnost oslavila 275 let od svého založení. Její produkty nyní najdeme ve 125 zemích světa, zaměstnává 6 400 osob a její obrat se blíží jedné miliardě EUR.

Firma je stále spravována potomky zakladatelů, přičemž počet rodinných vlastníků nyní přesahuje 300 a je zastupován 12člennou rodinnou radou. V roce 1990 vstoupila firma na burzu. Rodina si však ponechala rozhodovací práva.

Louis de Schorlemer
8G, člen dozorčí a rodinné rady VILLEROY & BOCH

Louis je osmou generací vlastníků Villeroy & Boch. Je členem rodinné rady vlastníků, dozorčí rady firmy (Supervisory Board of Villeroy & Boch AG), a také předsedou jejich nomination committee a místopředsedou HR committee.

Louis je zakladatelem a ředitelem Corporate Diplomat, poradenské firmy specializující se na komunikaci v oblasti fúzí a akvizic. Působí také jako nevýkonný ředitel ve společnosti LMO, britsko-lucemburském podniku specializujícím se na vývoj autonomních systémů pro operace ve vesmíru. Přednáší obor obchodní komunikace na Luxembourg School of Business, moderuje podcastovou sérii zaměřenou na komunikaci v oblasti fúzí a akvizic a publikuje články zabývající se složitostí strategické komunikace.


ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Termín: Středa 18. 1. 2024. Příchod od 14:30.

Komentované prohlídky: Sraz je v 13:30 na II. nádvoří Pražského hradu, u Šípkova vchodu.

Pro koho je akce určena: Pro členy FBN Czech a jejich rodinné příslušníky. Z kapacitních důvodů je akce otevřená maximálně 200 přihlášeným.

Místo konání: Pražský hrad – Rudolfova galerie. Pro vstup prosím použijte Šípkův vchod na II. nádvoří Pražského hradu.

Parkování: Parkování je možné na placených parkovištích – nejblíže se nabízí parkoviště Pohořelec, cca 10 minut chůze. Volná parkovací místa bývají k dispozici i v ulici U prašného mostu, cca 5 minut chůze.
Doporučujeme příp. zvážit cestu taxi službou, která vás může dovézt až k hlavní (Matyášově) bráně Pražského hradu. Ta je vedle II. nádvoří Pražského hradu, na kterém se nachází Šípkův vchod, tedy vstup na naši akci.

Společná večeře formou rautu: Šternberský palác, Hradčanské náměstí 15, Praha 1. Na večeři se přesuneme společně, cca 5 minut chůze.

Potvrzení účasti: RSVP do 22. prosince e-mailem na prochazkova@fbnczech.cz.