Prázdninové NextGen setkání ve firmě SERVISBAL

S radostí vás zveme na srpnové NextGen setkání, které se uskuteční v členské firmě SERVISBAL. Součástí programu bude workshop na change management a povídání v kruhu FBN s hostem Zbyškem Zálišem ml. z firmy Z-TRADE.


Kdy?

12. 8. 2022

V kolik?

od 10:30

Kde se potkáme?

SERVISBAL OBALY s.r.o.
Na Poříčí 661, 518 01 Dobruška, mapa ZDE


PROGRAM:

  • 10:30                  Sraz
  • 11:00 - 13:00     Prohlídka a příběh firmy Servisbal
  • 13:00 - 14:00     Společný oběd
  • 14:00 - 17:00     Workshop na change management (vede Libor Mertl)
  • 17:00 - 17:30     Přejezd na ubytování (autem)
  • 17:30 - 19:00     Ubytování a volná zábava: možnost wellness, bowlingu
  • 19:00 - 20:00     Společná večeře
  • od 20:30            Povídání v kruhu FBN (Host: Zbyšek Záliš ml., Z-Trade)

Česká rodinná firma, která vyrábí a obchoduje s obaly převážně z vlnité lepenky.

SERVISBAL vznikl v roce 1993 v Dobrušce. Zakladateli a vlastníky firmy jsou manželé Ladislav a Hana Horčičkovi. Ladislav Horčička působil na pozici ředitele firmy do roku 2019, kdy vedení společnosti převzal syn Lukáš Jiří Horčička.

Firma obslouží přibližně 8 000 zákazníků ročně a jejich partnerství sahá do Německa, Skandinávie a dalších zemí. Na svém kontě mají více než 25 českých i světových ocenění. Mezi ty nejprestižnější patří ceny z mezinárodní obalové soutěže World Star For Packaging. Každoročně si odnášejí ocenění Obal roku za promyšlená obalová řešení. Jsou držitelem prestižního titulu Czech Best Managed Companies od Deloittu, či trofeje Český lídr 2021 v královehradeckém kraji a časopis Forbes je řadí mezi neújspěšnější české rodinné firmy

ZA SERVISBAL NÁS PŘIVÍTAJÍ

Lukáš Jiří Horčička
CEO firmy, druhá generace

Ladislav Horčička
Zakladatel firmy, první generace


WORKSHOP: CHANGE MANAGEMENT

Na workshopu rozebereme change managment ze dvou pohledů. 

  • Za prvé z pohledu lidské psychiky.

Proč se nám do změny nechce?  Proč máme tendenci změnu odkládat? Jakou roli v tom celém hraje leadership? 

  • Za druhé z pohledu „only the paranoid survives“.

Jak organizace může reagovat, když se zásadně změní prostředí, ve kterém funguje.
To si ukážeme na příkladu členské firmy ComApu Z důvodu uhlíkové neutrality bude muset ComAp změnit nejen změnit své produkty, ale pravděpodobně i obchodní model a většinu klíčových kompetencí. Je to pro ně podnikatelská příležitost, životní ohrožení stávajících aktivit a společenská povinnost současně. Jak k této změně přistupují, co se jim daří a co méně? 

To vše prodiskutujeme při volném pokračování workshopu na téma change management.

LIBOR MERTL, ComAp

Libor je jedním ze zakladatelů a majitelů firmy ComAp založené v roce 1991. Dnes se ComAp řadí mezi světové lídry ve výrobě řídících systémů pro nezávislé zdroje výroby energie. Libor zastával funkce výkonného ředitele, později generálního ředitele, a byl odpovědný za firemní a produktovou strategii. V posledních letech spoluvytvářel správní radu a v roce 2016 přešel do funkce nevýkonného ředitele a člena správní rady ComApu.

Jako hostující profesor vyučuje B2B Marketing na Katedře marketingu FPH VŠE v Praze a Strategický Management na Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT. Jako mentor a kouč pomáhá budovat správní rady v komerčním i neziskovém sektoru. Pro více informací navštivte Liborův LinkedIn profil zde.


VEČERNÍ POVÍDÁNÍ V KRUHU FBN se ZBYŠKEM ZÁLIŠEM ML. ZE SPOLEČNOSTI Z-TRADE

Společnost Z – TRADE letos oslavila 30 let od svého vzniku. Je největším dodavatelem svíček v ČR a SR a významným distributorem sezonních dekorací, bytových vůní a lepidel.  V jejich portfoliu najdete svíčky všech typů – od hřbitovních svíček až po prémiové domácí svíčky a vůně – známé značky Yankee Candle, Millefiori Milano či WoodWick. Firma patří mezi nejúspěšnější evropské distributory s jedním z nejvyšších počtů prodaných vůní na obyvatele – ty distribuuje jak velkoobchodně, tak přes vlastní prodejny a e-shopy. Jako první v Evropě otevřela značkové prodejny Yankee Candle a jako jediná v Evropě značkové outlety Yankee Candle. Od roku 2020 působí i v Maďarsku, kde zajišťuje distribuci Yankee Candle a WoodWick.

Firmu založil Zbyšek Záliš st. se svými bratry, od roku 2007 zůstala plně v jeho rukou. Ze dne na den se v roce 2014 stal ředitelem jeho stejnojmenný syn. Jaké to je nečekaně převzít firmu, která nyní dosahuje obratu přes 600 miliónů korun a zaměstnává více než 180 osob. O tom si budeme povídat při večerním posezení se Zbyškem  Zálišem ml. 

Zbyšek Záliš ml.

Vystudoval Fakultu elektrotechnickou na ČVUT v Praze, zkušenosti sbíral také na univerzitách v Sydney, El Pasu a v Singapuru. Od roku 2014 je generálním ředitelem společnosti Z – TRADE a od roku 2018 je předsedou Podnikatelského klubu Broumovska, který aktivně podporuje rozvoj regionu.


ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Termín: 12. srpna 2022 od 10:30

Pro koho je akce určena: zástupce nastupující generace NextGen členů FBN Czech

RSVP: do 4. července 2022 potvrzením pozvánky v kalendáři či e-mailem na prochazkova@fbnczech.cz


TĚŠÍME SE NA VÁS!