Předvánoční setkání členů FBN na téma: 
rodinné poselství, rodinný odkaz a hodnoty

Srdečně vás a vaše rodiny zveme na předvánoční setkání členů FBN. Věnovat se budeme tématu hodnoty v rodinných firmách. Těšit se můžete na panelovou diskusi s našimi členypříběh rodu Lobkowiczů, a také na našeho hosta, Evu Lustigovou, dceru a pokračovatelku odkazu spisovatele Arnošta Lustiga. Sejdeme se v Anežském klášteře, jedné z nejstarších gotických staveb v Praze, a nebude chybět ani doprovodný program: připraveny jsou soukromé komentované prohlídky kláštera a na závěr společná večeře.


Kdy?

24. 11. 2022

V kolik?

od 15.00

Kde se potkáme?

Anežský klášter, Anežská 812/12, 110 00 Staré Město


PROGRAM


NAŠI ŘEČNÍCI

ZUZANA CERALOVÁ PETROFOVÁ, 5G, PETROF
Zuzana Ceralová Petrofová je představitelka páté generace rodiny Petrofů. Úspěšně navázala na tradici svých předků a i její zásluhou je dnes firma největší výrobce akustických pian v Evropě, jež se pyšní mnoha významnými oceněními. Za dobu působení ve společnosti PETROF získala mnohá ocenění, především za její manažerské schopnosti. Mezi největší patří například čestný titul MANAŽERKA ROKU 2014, pravidelně se objevuje v žebříčku nejvlivnějších žen Česka časopisu FORBES.

EVA LUSTIGOVÁ, NADAČNÍ FOND ARNOŠTA LUSTIGA
Dcera spisovatele Arnošta Lustiga ve svých 12 letech emigrovala s celou rodinou do Izraele. Přestěhovali se pak do Záhřebu a v roce 1970 do USA, kde bydlela až do roku 1991, kdy přijala nabídku pracovat pro OSN v Ženevě. V roce 2020 společně se svým bratrem Josefem založila Nadační fond Arnošta Lustiga, který se věnuje péči o odkaz a šíření myšlenek a hodnot jejich otce.

WILLIAM LOBKOWICZ, HOUSE OF LOBKOWICZ
Rodina Williama Lobkowicze se vrátila do Česka před třiceti lety, aby navázala na to, co jeho předkové v českých zemích budovali po sedm staletí. Dnes je William Lobkowicz společně s manželkou Alexandrou a jejich dětmi Williamem Rudolfem (27), Ileanou (25) a Sofií (20) nejen pokračovatelem a dědicem slavného rodu, ale také hlavou fungující rodinné firmy, která byznys buduje proto, aby mohla dál rozvíjet české kulturní a historické dědictví.
PAVEL NEPALA, 2G, RENOMIA
Příběh RENOMIA se začal psát v roce 1993, kdy ji založila Jiřina Nepalová se svými syny Pavlem a Jiřím. Dnes jsou největší společnost ve střední Evropě v oblasti služeb pojištění, risk managementu a likvidace škod. V roce 2019 RENOMIA získala globálního strategického partnera – třetinovým akcionářem se stala firma GALLAGHER s datem založení 1927. GALLAGHER má přes 40 tisíc zaměstnanců a v jeho vedení stále působí rodina zakladatelů. Zajímavé tak určitě bude vyslechnout si, jak si RENOMIA v partnerství s významným akcionářem uchovává své hodnoty, ale také jak firma velikosti GALLAGHERu chrání svou rodinnou atmosféru a hodnoty firmy, které k jejímu rozvoji významně přispívají.
ROMAN ŽÁK, 1G, AIMTEC
Roman Žák je jedním ze zakladatelů firmy AIMTEC, která již od roku 1996 podporuje podniky při optimalizaci výrobních a logistických procesů. Více než 230 zaměstnanců pomáhá zákazníkům po celém světě vydat se na cestu digitalizace a urychlit jejich digitální transformaci.  Během letošních kulatých stolů FBN, které proběhly právě ve firmě AIMTEC, Roman prezentoval, jak s Jaroslavem firmu založenou na přístupu k lidem a hodnotách zakládali. Dnes se při přípravě firmy na předání jejich nastupující generaci dostali k tomu, že tyto sdílené hodnoty pojmenovali

PROHLÍDKA ANEŽSKÉHO KLÁŠTERA

Anežský klášter, jedna z nejstarších gotických staveb Prahy, nese jméno své zakladatelky, přemyslovské princezny sv. Anežky České. Klášter byl budován jako rodové pohřebiště Přemyslovců. Stal se místem královské korunovace i svědkem královských pohřbů. Od roku 1978 je klášter národní kulturní památkou a pod záštitou Národní galerie. Dnes je zde umístěna stálá expozice Středověké umění v Čechách a střední Evropě.

Nabízíme vám výběr ze dvou soukromých komentovaných prohlídek:

  • Historie, architektura a život v klášteře
    Projdeme si společně všechny místnosti přístupné veřejnosti, poslechneme si výklad o historii kláštera, sv. Anežce České a středověkém životě v klášteře.
  • Sbírky Národní Galerie Praha: Středověké umění
    Navštívíme sbírky středověkého umění v Čechách a střední Evropě a přiblížíme si vývoj, technologie a ikonografii umění vznikajícího za vlády Karla IV., Václava IV. a Jagellonců.


ORGANIZAČNÍ INFORMACE:  

Termín a místo konání: 24. listopadu 2022, příchod možný od 15:00.

Místo konání: Anežský klášter, Anežská 812/12, 110 00 Staré Město.

Potvrzení účasti: Svou účast nám prosím potvrďte do 10. listopadu 2022 e-mailem na prochazkova@fbnczech.cz

Pro koho je akce určená: členové FBN Czech

Parkování: Parkování je možné na placených parkovištích – nejblíže se nabízí např.

  • Garáže OD Kotva, náměstí Republiky 656/8, 110 00 Praha 1., 55,- Kč/hod (více zde). 5 min chůze od místa konání akce.
  • Palladium Parking, náměstí Republiky, 110 00 Praha 1. 55,- Kč / hod (více zde). 7 min chůze od místa konání akce.