Setkání u kulatých stolů ve firmě AIMTEC

Srdečně vás zveme na setkání u kulatých stolů v prostorách naší členské firmy Aimtec v Plzni.


Kdy?

16. 6. 2022

V kolik?

od 14.00

Kde se potkáme?

AIMTEC a. s., U Prazdroje 2807/8, 301 00 Plzeň
mapa ZDE


Čeká nás sdílení zkušeností našich členů se 3 tématy:

 • M&A a expanze do zahraničí
 • nadační struktury
 • rodinná ústava

Těšit se můžete také na bližší seznámení se s prostředím a příběhem firmy Aimtec. I tentokrát si užijeme neformální část – společné grilování s tím nejfamóznějším výhledem na Plzeň.

RÁMCOVÝ PROGRAM:

 • 14:00 - 14:30     Příchod a registrace
 • 14:30 - 15:30     Přivítání a představení příběhu firmy Aimtec
 • 15:30 - 15:45     Coffee break
 • 15:45 - 17.00     Kulaté stoly
 • 17:00 - ???          Grilování a prohlídka kanceláří firmy Aimtec

KULATÉ STOLY 

Připravili jsme pro vás tři tematické kulaté stoly. Diskuze u jednotlivých stolů budou probíhat současně, proto prosíme, abyste si vybrali jeden stůl, kterého se budete chtít účastnit, a jeden alternativní stůl v případě, že by se vámi vybraný stůl neotevřel. Na kulatý stůl se prosím přihlaste do 16. května 2022 TADY


Kulatý stůl č. 1: M&A a expanze do zahraničí

Garant: Pavel Nepala, Renomia

RENOMIA se rozvíjí nejen organicky, ale součástí jejího růstu byla i koupě a integrace téměř 20 firem v 11 zemích střední Evropy, naposledy (2022) v Polsku. Zároveň má firma zkušenost s prodejem minoritního podílu a vytvořením partnerství s globálním lídrem v oboru: firmou Gallagher. Pavel nasdílí zkušenosti s těmito otázkami: 

 • M&A mindset jako součást rozvojové strategie,
 • Jak vyhodnotit firmy k akvizici: pohled RENOMIA a zkušenosti amerického partnera,
 • Jaké jsou hlavní kroky na cestě k akvizici a jak dlouho trvají, 
 • Organizace M&A týmu,
 • Co RENOMIA považuje za úspěšnou akvizici a jak začlenit a řídit M&A v různých zemích,
 • Jakou roli hraje firemní kultura, jak ji lze chránit a rozvíjet při M&A strategii,
 • Jak si udržet atmosféru rodinné firmy.

Kulatý stůl č. 2: Nadační struktury

Garant: Tomáš Vala, SIKO

Tomáš nasdílí praktické zkušenosti rodiny Valových s nastavením nadačních struktur. Co je k dané struktuře vedlo, proč ji zvolili a jak vnímají řešení dnes.


Kulatý stůl č. 3: Rodinná ústava

Garant: Věra Lízálková, JUST CS (JUST & Nahrin)

V roce 1991 čtyři zakladatelé z jedné rodiny. Po 25 letech 45 zaměstnanců, z toho 10 členů rodiny a dorůstající třetí generace. Nechali si poradit od zkušenějších a sestavili Rodinnou ústavu. Dokud je nezačala rozdělovat odlišná očekávání. Pobavíme se o tom, jak ústava vznikala, co bylo potřeba řešit a proč je firma dnes ráda, že tuto ústavu má.


O FIRMĚ AIMTEC

Od roku 1996 podporuje Aimtec podniky při optimalizaci výrobních a logistických procesů. Více než 230 zaměstnanců pomáhá zákazníkům po celém světě vydat se na cestu digitalizace a urychlit jejich digitální transformaci. Zaměřují se zejména na automobilový průmysl, ale i odvětví diskrétní výroby, distribucI a 3PL. 

Mezi zákazníky Aimtec patří celosvětoví leadeři mezi automotive dodavateli jako je Continental nebo japonské Denso, ale také firmy jako Leki, Sportisimo či Vafo.

Společnost dnes řídí její zakladatelé Jaroslav Follprecht a Roman Žák a do jejího chodu zapojují i další generaci. Více o jejich příběhu a zapojování rodiny se dozvíte na našem setkání.

ZA FIRMU AIMTEC NÁS PŘIVÍTAJÍ:

Jaroslav Follprecht
Chief Executive Officer

Roman Žák
Chairman of the Supervisory Board

PROHLÍDKA KANCELÁŘÍ FIRMY AIMTEC

V roce 2020 se Aimtec přestěhoval do nových kanceláří, které o rok později získaly cenu „nejlepší regionální kancelář mimo hlavní město Prahu“. Aimtec se tak zařadil po bok vítězných firem, jako jsou Fortuna, FTV Prima nebo Jägermeister. Dvě patra a terasa v moderním plzeňském komplexu Hamburk Business Center i lokalita byly strategicky zvoleny tak, aby firma zachovala své sídlo v centru města a ulehčila zaměstnancům cestu do práce. Do konceptu zapracovali potřebu spolupráce napříč týmy a logiku activity based office

Interiérem firmy nás provedou její zakladatelé, Jaroslav Follprecht a Roman Žák


ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Termín: 16. června 2022, příchod je možný od 14:00, akce začíná ve 14:30

Pro koho je akce určena: členové FBN Czech

RSVP: nejpozději 16. května 2022 přijetím pozvánky ve vašem kalendáři a přihlášením na kulatý stůl ZDE

Místo konání akce: AIMTEC a.s., U Prazdroje 2807/8, 301 00 Plzeň, mapa ZDE. Firma Aimtec sídlí cca 5 min chůze od Hlavního nádraží v Plzni. Cestu vlakem tak můžeme doporučit.

Parkování: Doporučujeme parkovat před branou Plzeňského Prazdroje (za poplatek) nebo v blízkém parkovacím domě Na Rychtářce (za poplatek).

Pokud zůstáváte přes noc, radíme využít parkování v rámci vašeho ubytování.

Ubytování: Jestliže se rozhodnete zůstat přes noc, doporučujeme VIENNA HOUSE EASY PILSEN, U Prazdroje 6, 301 00 Plzeň. Firma Aimtec členům FBN Czech zajistila zvýhodněnou nabídku – pro její využití nám prosím napište e-mail.


TĚŠÍME SE NA VÁS!