NextGen Family Business Visit v PROFIL NÁBYTEK

V pátek 23. 6. a sobotu 24. 6. navštívíme s NextGeny FBN Czech naši členskou firmu PROFIL NÁBYTEK, která před 30 lety začínala jako malá nábytkářská firma 4 kamarádů a dnes se zabývá kompletními realizacemi nejrůznějších interiérů. Následovat bude návštěva PIVOVARU BERNARD a povídání s jeho majiteli, Stanislavem Bernardem a Josefem Vávrou. Navštívíme také zónu pro umění 8SMIČKU, jejíž vznik na místě původní továrny inicioval Zdeněk Rýzner, 2G jedné z největších českých rodinných firem HRANIPEX.


Kdy: Pátek 23. 6. – sobota 24. 6. 2023, sraz a společný oběd ve Fabrika Hotel – Restaurant (Školní 511, Humpolec 396 01) 
Kde: Humpolec
Pro koho: NxG FBN Czech


PROGRAM AKCE

PÁTEK 23. 6.

11:30 – 13:30    Společný oběd a ubytování ve Fabrika Hotel – Restaurant (Školní 511, Humpolec 396 01)  

13:30 – 14:00    Sraz v PROFIL NÁBYTEK (Nádražní 1747, 396 01 Humpolec) 

14:00 – 15:30    Prohlídka firmy a povídání s majiteli a nástupníky PROFIL NÁBYTEK

15:30 – 17:30    Společný přesun a komentovaná prohlídka PIVOVARU BERNARD

17:30 – 19:00    Povídání s majiteli PIVOVARU BERNARD: Stanislavem Bernardem a Josefem Vávrou:

  • o přístupu PIVOVARU BERNARD k marketingu
  • o tom, jak uspět na nasyceném trhu  

Od 19:00             Společná večeře

SOBOTA 24. 6.

Od 10:00          Návštěva zóny pro umění 8SMIČKA a povídání se Zdeňkem Rýznerem, 2G, HRANIPEX

  • O přesunu z role ředitele rodinné firmy do role majitelské
  • O jeho cestě k umění 

O ŘEČNÍCÍCH A PROGRAMU 

NEXTGEN FAMILY BUSINESS VISIT V PROFIL NÁBYTEK

Společnost PROFIL NÁBYTEK založili v roce 1991 čtyři kamarádi, truhláři František Čermák, Jan Ságl, Roman Čeleda a Pavel Bokůvka. Od té doby vyrostla z malé nábytkářské firmy ve společnost zabývající se kompletními realizacemi různorodých interiérů.

Do rodinného byznysu se nyní aktivně zapojují i některé z dětí majitelů – mezi ně patří také David Čermák. Rodinná tradice dnes ale přesahuje hranice samotné společnosti: PROFIL např. již několik let spolupracuje s dalšími z NextGenů - sestrami Čermákovými (Monika Cihlářová a Iveta Šalamounová), které mají své vlastní architektonické studio Schwestern. Společně se Schwestern představili jejich nejnovější nábytkové řady: MOVE ME a TAK, které v minulosti získaly několik ocenění – jako například Grand Prix na Designshakeru 2018.

V roce 2019 se společnost přestěhovala z centra města na brownfield poblíž vlakového nádraží a výrazně tak ulevila centru města. Díky nové výrobní hale se jim za pomoci moderní technologie Homag podařilo zlepšit pracovní prostředí pro zaměstnance a zvýšit kvalitu produktů. Původní areál ve městě se postupně transformuje do centra pro občany Humpolce a vznikly zde služby jako kavárna, coworking, kanceláře nebo i komunitní REKREAtivní zahrada.

Mimo jiné v roce 2010 koupil PROFIL NÁBYTEK starou obecní školu v Krkonoších poblíž Vysokého nad Jizerou a zrekonstruoval ji na moderní apartmány s wellness, kterou nabízí jako benefit svým zaměstnancům ale i pronajímá komerčně.

Během prohlídky navštívíme nový i původní areál firmy a také REKREAtivní zahradu.


NÁVŠTĚVA A DEGUSTACE V PIVOVARU BERNARD A POVÍDÁNÍ S JEHO MAJITELI: STANISLAVEM BERNARDEM A JOSEFEM VÁVROU

Počátek pivovarnictví v Humpolci se datuje až do roku 1597. Začátkem 90. let 20. století na tom ale byl místní pivovar velmi špatně: technologicky po smrti, pověst piva žalostná, jeho prodej u dna.

Tehdy, před více než 30 lety, jej koupili pánové Stanislav Bernard a Josef Vávra (tehdy ještě s třetím společníkem) a krachující pivovar se jim podařilo zásadně změnit. Dnes se jejich pivo vyváží do třech desítek zemí a Bernard patří mezi nejzajímavější značky u nás.

Pivovar vaří 16 druhů piva (před covidem ho uvařili 400.000 hektolitrů) a jejich černý ležák po světě posbíral řadu ocenění. Jako vůbec první v ČR začali vařit polotmavé nealko pivo a v Čechách také otevřeli nový segment – nealko pivo s přírodními ovocnými příchutěmi.

K 30. výročí existence Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci otevřeli i jedinečné návštěvnické centrum.

Se Stanislavem Bernardem a Josefem Vávrou si budeme povídat mj. o jejich přístupu k marketingu a o tom, jak uspět na nasyceném trhu.


NÁVŠTĚVA ZÓNY PRO UMĚNÍ „8SMIČKA“ A POVÍDÁNÍ SE ZDEŇKEM RÝZNEMEREM 2G, HRANIPEX

Firma HRANIPEX se zaměřuje na výrobu a prodej plastových nábytkářských hran a lepidel. Na počátku 90. let ji v humpolecké garáži založil Zdeněk Rýzner společně se svými rodiči.

Dnes se HRANIPEX řadí mezi největší rodinné firmy v České republice. Společnost dosahuje obratu přes 2 miliardy korun, má přes 500 zaměstnanců a zastoupení ve 12 zemích. Své produkty exportuje prostřednictvím partnerů do dalších sedmdesáti států světa.

Firma původně sídlící v centru Humpolce se před třinácti lety přesídlila do nedalekých nových hal. Na místě původní továrny dnes stojí zóna pro umění 8SMIČKA. Její vznik inicioval Zdeněk Rýzner společně se svou manželkou Bárou ve spolupráci s širším okruhem humpoleckých obyvatel.


ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Termín: 
Pátek 23. 6. – sobota 24. 6. 2023.

Pro koho je akce určena:            
Zástupce nastupující generace NextGen členů FBN Czech 

Místo konání: 
Humpolec

Potvrzení účasti: 
RSVP do 19. května přes registrační formulář zde, či e-mailem na prochazkova@fbnczech.cz .