Setkání u kulatých stolů ve firmě AIMTEC

Víc než tři desítky našich členů se sjely do členské firmy Aimtec v Plzni, kde jsme si vyslechli poutavý příběh této společnosti přímo od zakladatelů Romana Žáka a Jaroslava Follprechta a pak zasedli ke třem kulatým stolům. O zkušenosti firmy RENOMIA s expanzí do zahraničí se s námi podělil Pavel Nepala. "Lessons learned" s nastavováním a fungováním nadačních struktur nasdílel Tomáš Vala (SIKO). O tom, jak vznikala a funguje rodinná ústava promluvila Věra Lízálková z JUST CS. Kromě toho jsme měli možnost projít si prostory firmy, za něž Aimtec v roce 2021 obdržel cenu „nejlepší regionální kancelář mimo hlavní město Prahu“. Nabitý den jsme zakončili společným grilováním na střeše budovy.

Děkujeme, že jste dorazili, a firmě Aimtec za báječné zázemí!


Kdy?

16. 6. 2022

Kde?

AIMTEC a. s., U Prazdroje 2807/8, 301 00 Plzeň
mapa ZDE


MATERIÁLY  ZE SETKÁNÍ


FOTKY ZE SETKÁNÍ


PROGRAM:

 • 14:00 - 14:30     Příchod a registrace
 • 14:30 - 15:30     Přivítání a představení příběhu firmy Aimtec
 • 15:30 - 15:45     Coffee break
 • 15:45 - 17.00     Kulaté stoly
 • Od 17:00            Grilování a prohlídka kanceláří firmy Aimtec

KULATÉ STOLY:

1) M&A a expanze do zahraničí

Garant: Pavel Nepala, Renomia

RENOMIA se rozvíjí nejen organicky, ale součástí jejího růstu byla i koupě a integrace téměř 20 firem v 11 zemích střední Evropy, naposledy (2022) v Polsku. Zároveň má firma zkušenost s prodejem minoritního podílu a vytvořením partnerství s globálním lídrem v oboru: firmou Gallagher. Pavel nasdílel zkušenosti s těmito otázkami: 

 • M&A mindset jako součást rozvojové strategie,
 • Jak vyhodnotit firmy k akvizici: pohled RENOMIA a zkušenosti amerického partnera,
 • Jaké jsou hlavní kroky na cestě k akvizici a jak dlouho trvají, 
 • Organizace M&A týmu,
 • Co RENOMIA považuje za úspěšnou akvizici a jak začlenit a řídit M&A v různých zemích,
 • Jakou roli hraje firemní kultura, jak ji lze chránit a rozvíjet při M&A strategii,
 • Jak si udržet atmosféru rodinné firmy.

2) Nadační struktury

Garant: Tomáš Vala, SIKO

Tomáš nasdílel praktické zkušenosti rodiny Valových s nastavením nadačních struktur. Co je k dané struktuře vedlo, proč ji zvolili a jak vnímají řešení dnes.


3) Rodinná ústava

Garant: Věra Lízálková, JUST CS (JUST & Nahrin)

V roce 1991 čtyři zakladatelé z jedné rodiny. Po 25 letech 45 zaměstnanců, z toho 10 členů rodiny a dorůstající třetí generace. Nechali si poradit od zkušenějších a sestavili Rodinnou ústavu. Dokud je nezačala rozdělovat odlišná očekávání.  U stolu se pobavili o tom, jak ústava vznikala, co bylo potřeba řešit a proč je firma dnes ráda, že tuto ústavu má.

Kontakt: Ing. Věra Lízálková, Ředitelka rozvoje, tel: +420 296 365 106, +420 602 167 567  │E-mail: lizalkova.vera@just.cz, JUST CS spol. s r.o.  │ U Továren 256/14, 102 00 Praha 10  │ 


O FIRMĚ AIMTEC

Od roku 1996 podporuje Aimtec podniky při optimalizaci výrobních a logistických procesů. Více než 230 zaměstnanců pomáhá zákazníkům po celém světě vydat se na cestu digitalizace a urychlit jejich digitální transformaci. Zaměřují se zejména na automobilový průmysl, ale i odvětví diskrétní výroby, distribucI a 3PL. 

Mezi zákazníky Aimtec patří celosvětoví leadeři mezi automotive dodavateli jako je Continental nebo japonské Denso, ale také firmy jako Leki, Sportisimo či Vafo.

Společnost dnes řídí její zakladatelé Jaroslav Follprecht a Roman Žák a do jejího chodu zapojují i další generaci. Více o jejich příběhu a zapojování rodiny se dozvíte na našem setkání.

ZA FIRMU AIMTEC NÁS PŘÍVÍTALI:

Jaroslav Follprecht
Chief Executive Officer

Roman Žák
Chairman of the Supervisory Board

PROHLÍDKA KANCELÁŘÍ FIRMY AIMTEC

V roce 2020 se Aimtec přestěhoval do nových kanceláří, které o rok později získaly cenu „nejlepší regionální kancelář mimo hlavní město Prahu“. Aimtec se tak zařadil po bok vítězných firem, jako jsou Fortuna, FTV Prima nebo Jägermeister. Dvě patra a terasa v moderním plzeňském komplexu Hamburk Business Center i lokalita byly strategicky zvoleny tak, aby firma zachovala své sídlo v centru města a ulehčila zaměstnancům cestu do práce. Do konceptu zapracovali potřebu spolupráce napříč týmy a logiku activity based office

Interiérem firmy nás provedli její zakladatelé, Jaroslav Follprecht a Roman Žák


DĚKUJEME, ŽE JSTE DORAZILI!